Příběh 6

„Nezaplatila mi poslední dva měsíce nájemné. Zůstala dlužná za elektřinu. Ani mi byt pořádně nevrátila, prostě nechala klíče ve schránce. Spoustu věcí v bytě po ní musím opravit, vymalovat… Jsem z toho nešťastná.“

Tak mi popsala svou situaci majitelka bytu v ulici Bílinská, když se na mě v roce 2013 poprvé obrátila. Kontakt na mě dostala od svého známého, mého klienta, kterému jsem předtím pomohla úspěšně pronajmout jeho byt v ulici Prosecká.

Řešení situace

Sešly jsme se v bytě. Poradila jsem paní majitelce, jak byt na pronájem náležitě připravit, jakou výši nájemného stanovit, zeptala jsem se na její preference ohledně budoucího nájemce. Podepsaly jsme zprostředkovatelskou smlouvu, převzala jsem klíče a během jednoho měsíce byl byt pronajat slušné paní. Ta v něm šťastně bydlela po dobu pěti let a nikdy nebyl žádný problém s placením nebo jiné potíže. Byt vrátila také v pořádku.

Naše další spolupráce

A protože se paní majitelce spolupráce se mnou osvědčila, obrátila se na mě zas. I tentokrát byl byt pronajat do jednoho měsíce slušné mladé holce. Platí včas a nedělá žádné problémy.

Paní majitelka ví, že se na mě může obrátit kdykoli, pokud by nějaké problémy nastaly – já jí se vším poradím a pomůžu.

„Albina Kashkarova je makléřka velmi spolehlivá, vstřícná a profesionální.“
Kateřina Baďurová